newavplogo

DUBLAAŽ

Pakume

tervet paketti audiovisuaalse lokaliseerimisega seotud teenuseid. Teenus sisaldab professionaalset ja täpset heli tootmist ja selle järeltöötlust kui ka tõlkimist koos helisalvestusega – dubleerimise või pealelugemise näol, millele järgneb heli kohandamine, monteerimine ja kujundamine.

Vajalik informatsioon:

1. Keskmine salvestusmaht – 5000–6000 minutit nädalas.
2. Keskmine saateprogrammi maht – 5520 minutit nädalas.
3. Keskmine dubleerimise maht – 1 (5 filmirulli) teatriprojekt nädalas.
4. Võimalik on 17-tunnine vahetus päevas (9-tunnine vahetus salvestamiseks ja 8- tunnine vahetus selle toimetamiseks).
5. 7 peamist keelt – Eesti, Läti, Leedu, Vene, Soome, Rootsi ja Norra
6. Me töötame rohkem kui 20 laulu andega, 60 täiskasvanu andega, laste ja teismeliste talentidega.
7. Ainult ettevõtte riist- ja tarkvara, mida kasutatakse salvestusstuudios (2 ADR-ruumis ja 2 juhtimisruumis), samuti 2 redigeerida stuudio tööjaamu.
8. Kiireloomuliste eritellimuste kallal töötame ka öötundidel ja nädalavahetustel
9. Kõrge turvasüsteem

Peamised keeled, milles pakume dubleerivaid ja häälsalvestisi:

Eesti, Leedu ,Vene ,Soome ,Rootsi ,Norra

Helitootmine hõlmab helisalvestust (teatraalne dubleerimine, hääle pealelugemine, talentide leidmine) ja kohandamist. Parima kvaliteedi tagamiseks teeme koostööd ainult emakeelt kõnelevate jutustajatega. Tagavara teenuste jaoks on meil olemas häälnäitejate andmebaas. Asutatud andmebaas salvestavate osalejate jaoks varuteenuste jaoks. Värbame regulaarselt uusi talente ja hoolitseme selle eest, et meie klientidel oleks talentide valimiseks juurdepääs meie andmebaasile. Helimaterjali väljundi valikud on vormingud STEREO ja 5.1. Lisaks teeme ka video järeltoodangut, graafikat ja CGI-d.

Helitootmist saab kasutada mitmel viisil – teatrites, televisioonis, raadios ja internetis filmide, videomängude, helireklaamide, heliklippide, heliraamatute, helijuhendite, interaktiivsete kõneside (IVR) süsteemide ja muu jaoks. Valikus on erinevad heli formaadid nagu – WAV, MP3 ja muu.

Pakkumised:

1. Heliraamatud.

tervet paketti audiovisuaalse lokaliseerimisega seotud teenuseid. Teenus sisaldab professionaalset ja täpset heli tootmist ja selle järeltöötlust kui ka tõlkimist koos helisalvestusega – dubleerimise või pealelugemise näol, millele järgneb heli kohandamine, monteerimine ja kujundamine.

2. IVR.

Heliraamat on raamatu või muu valjusti ettekantud teose salvestus. Heliraamatud võivad olla raamatute täpsed sõnasõnalised või lühendatud versioonid. Pakume audioraamatu salvestusi.

3. Reklaamide tootmine.

See on kommertsreklaami vorm, mida kasutatakse ringhäälingus, (televisioonis või raadios) mis reklaamib levitatavat programmi vaatajatele või kuulajatale televiisoris, raadiojaamas või muudes võrgustikes. Pakume reklaamide kohandamist ja helisalvestisi.

4. Filmi tootmine.

See on kinofilmide ja muude videoklippide tootmine. Järeltootmine on osa videotootmisest, filmide tegemisest ja fotograafiast. See hõlmab kõiki tootmisetappe, mis toimuvad pärast üksikute programmisegmentide salvestamist. Järelproduktsioonis pakume toimetamist, redigeerimist, helikujundust jms.

5. Digitaalsed ekraani- ja välireklaamid.

Digitaalne koduväline reklaam on turunduskanal, kus reklaamikandjaid eksponeeritakse avalikus (kodust väljas) keskkonnas digitaalselt ja dünaamiliselt. Pakume reklaamide kohandamist ja tootmist, mis hõlmab filmimist ja animatsiooni.

Kuna vajadus erinevate vaatajaskondadeni jõuda on kasvamas kogu maailmas, siis audiovisuaalne tootmine kasvab samuti. Kuid mis on dublaaži ja pealerääkimise suurim erinevus?

Neid mõisteid defineerides võime järeldada, et dubleerimine asendab sihtkeelt iga inimesega, kes ekraanile ilmus ja audiovisuaalses materjalis kõneleb. Tööd tehakse meelelahutuslike toodete eesmärgil, näiteks filmide, seriaalide ja videomaterjalide osas, andes igale ekraanile ilmuvale tegelasele hääle. Häälnäitlejad, kes on oma ala professionaalid, lindistavad oma hääle läbi dubleerimise. Väga oluline on sõnade valik kuna tõlgitud materjalid peavad olema ekraanil kuvatava näitleja huulte liikumisega sünkroonis. Korraliku dublaaži saavutamiseks on vaja tagada huulte sünkroon, õige helitehnika olemasolu ja kõrge kvaliteediga toimetamise teenus. Dubleerimist saab kasutada siis, kui andmete hooldamine on eriti otstarbekas. Mitte ainult räägitavate sõnade puhul, vaid ka nüansside, tonaalsuse, aktsentide, murrete ja paljude teiste puhul. Dublaaž tähendab informatiivsemat sõnumit, mis on identne originaalsisuga, et edasi antav oleks võimalikult täpne. Peamine on see, et dubleerimine on vajalik siis, kui meelelahutusmaterjalid edastavad teavet suures mahus ning seetõttu peab sisu kõlama ja välimus olema üldsusele väga omane.

Companies can do dubbing work, before voice over, because dialogues and scripts have to be rendered into concrete language. Pealerääkimine on erinev, see on tavaliselt jutustav, see on vähem sünkroonitud kui dubleerimine ja ei anna edasi algsete kaadrite tonaalsust. See on tavaliselt salvestatud esmase heli peale ja pärineb inimeselt, keda ekraanil ei kuvata ja keda me ei näe. Pealelugemine oma kompositsiooni kohaselt võib olla ka lisaheliks. Seda nimetatakse sageli rohkem tõlkemeetodiks, kus rõhutatakse vähem emotsionaalset sisu ja nüansside häälestamist. See toimib kõige paremini väiksema sisu puhul, näiteks konverentsidel / kohtumistel või kohapealsete kaadrite puhul, kus pealelugemine on suures osas tõlgi hetkeline salvestus. Kuid pealelugemine on ka oluliseks tööriistaks iga filmitegijale. See annab uskumatu jõu sisu edasiandmisele. Ringhäälinguorganisatsioonid kasutavad ka teleülekandeid ja palju muud. Ettevõtted saavad dubleerimist enne pealelugemist teha, sest dialoogid ja skriptid tuleb muuta konkreetseks keeleks.

TEATRI- JA KOMMERTSSÜNKROONIMINE

EMAKEELSED JUTUSTAJAD

HELI: MIKSIMINE, MONTAAŽ, KUJUNDUS

ERINEVAD KEELED